Hotel Park 3* Budva : сместен е во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови.Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи. Повеќе за хотелот погледнете на следниот линк: http://hotelparkbudva.com/me/hotel.html. Се наоѓа на сама плажа

Hotel Park 3* Будва
Термин Приземје
Economy Room
Кат поглед планина
Standard room
Кат Поглед море
Standard room
 05.06 - 12.06.2021 217 € 238 € 266 €
 За резервации до 10.06 174 € 190 € 213 €
 12.06 - 19.06.2021 231 € 252 € 280 €
 За резервации до 10.06 185 € 201 € 224 €
 19.06 - 26.06.2021 238 € 259 € 287 €
 За резервации до 10.06            190 €           207 € 229 €
 26.06 - 03.07.2021 259 € 280 € 308 €
 За резервации до 10.06 207 € 224 € 246 €
 03.07 - 10.07.2021 280 € 301 € 329 €
 За резервации до 10.06 224 € 240 € 263 €
 10.07 - 17.07.2021 287 € 308 € 336 €
 За резервации до 10.06 229 € 246 € 269 €
 17.07 - 24.07.2021 301 € 322 € 357 €
 За резервации до 10.06 240 € 257 € 285 €
 24.07 - 31.07.2021 301 € 322 € 357 €
 За резервации до 10.06 240 € 257 € 285 €
 31.07 - 07.08.2021 301 € 322 € 357 €
 За резервации до 10.06 240 € 257 € 285 €
 07.08 - 14.08.2021 301 € 322 € 357 €
 За резервации до 10.06 240 € 257 € 285 €
 14.08 - 21.08.2021 301 € 322 € 357 €
 За резервации до 10.06 240 € 257 € 285 €
 21.08 - 28.08.2021 301 € 322 € 357 €
 За резервации до 10.06 240 € 257 € 285 €
 28.08 - 04.09.2021 287 € 308 € 336 €
 За резервации до 10.06 229 € 246 € 269 €
 04.09 - 11.09.2021 231 € 252 € 280 €
 За резервации до 10.06 185 € 201 € 224 €
 11.09 - 18.09.2021 231 € 252 € 280 €
 За резервации до 10.06 185 € 201 € 224 €

Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевња со појадок и вечера (шведска маса)
Цените се изразени во евра и се пресметуваат во денарска противредност по курс  

Доплата за превоз
- Возрасни 40€
- Деца до 2год бесплатно
- Деца од 3-8 год 30 €

Напомена :
Ценовникот во втората колона е со пресметан попуст и важи за резервации направени до 10.06.2021
Ценовникот во белитите колони е со редовни цени и без пресметан попуст
За отказ на резервации во (рана уплата со попуст за резервации до 10.06) не се враќа уплатениот аванс од 30% според цената одбрана од програмата

Дополнителни информации - доплати:
*1/1 соба – Доплата од 50 % од цената
* Дополнително легло (Extra bed) – се доплаќа 70 % од цената.
* Туристичката такса во износ од 1,5 € / по ноќевање се плаќа на рецепција  во хотелот

Попусти за деца:
* Прво дете 0-6 години гратис (заедничко легло), на дополнитлено легло 50%
* Прво дете 6-14 години 50%
* Второ дете 0-6 години 50 % (заедничко легло)
* Второ дете 06-14 години 50%

Информации за собите
Собите се доделуваат на рецепција во хотелот
Сместувањето во собите и одјавувањето е според  редот и политиката на хотелот кој генерално е сместување во 14:00часот и одјавување во 10:00часот
Бројот на лица треба да е идентичен со бројот на ваучерот издаден од туристичката агенција
Типот на соба се одредува за време на резервација во аранжманот (еднокреветна, двокреветна, трикреветна)
Третиот кревет како дополнителен се разликува во economic room од standard room

Economy Room приземје  2+0
Собите се од 18 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со два кревети или брачен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi

Economy Room приземје  2+1
Собите се од 25 м2 и се наоѓаат на приземјето на хотелот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Во зависност од видот, собите можат да бидат опремени со три единечни кревети или со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi.

Standard Room према море 2+0
Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет,  клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 2+1
Собите се 20 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето  . Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соби има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 3+0
Собите се 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет и единечен кревет. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према море 3+1
Собите се 30 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната спрема морето. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со брачен кревет, единечен кревет и софа кревет што се користи како дополнително легло. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има тераса со поглед кон паркот и е опремен со маса и две столици

Standard Room према планина 3+0
Собите се 25 м2 и се наоѓаат на првиот кат од хотелот од страната свртена кон градот. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со три единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска со ширина од 60 см.

Standard Room према планина 2+0
Собите се 18 м2 и се наоѓаат на првиот кат на хотелот од страната кон планина. Сите соби се реновирани во 2017 година. Собите се опремени со два единечни кревети. Сите соби се опремени со клима уред, мини фрижидер, кабловска телевизија и пристап до Интернет Wi-Fi. Овој тип на соба има француска тераса ширина од 60 см

Категоризација 3 ***
Локација Будва
Тип на сместување Хотел