Достапност

Hotel ADRIA 3***

Хотелот се наоѓа на мирна локација на заливот Плитвине, 25 км од центарот на градот Вела Лука, Корчула
ден 0,00

Локација: Во мирна локација на заливот Плитвине, 25 км од центарот на градот Вела Лука.
Плажа: Крупен песок и дел бетонирана, 10 м од хотел.
Услуга: Се вклучено.
Клима: Хотелот е целосно климатизиран.

Хотелски содржини: Ресторан, аперитив бар, менувачница, внатрешен базен со топла морска вода, надворешен базен со слатка вода, детски базен, пинг понг, 2 тениски терени, игралиште за одбојка на плажа, детско игралиште. 3x неделно жива музика на терасата.

инфо: Лежалки и чадори за сонце покрај базен – бесплатно, на плажа – со доплата.

Категоризација 3 ***
Локација Корчула
Тип на сместување Хотел