Достапност

Cavo Olympo Luxury Resort&Spa 5*

Хотел за ексклузивен и луксузен одмор. Хотелскиот комплекс се наоѓа на плоштад. Модерна архитектура комбинирана со удобност , луксуз и беспрекорна услуга. Локација:Пиериа, реон Плата Литохоро, 2км од местото Литохоро, 20км од Катерини, 110км од Солун, 120км од аеродромот “Македонија”.
ден 0,00

Хотел за ексклузивен и луксузен одмор. Хотелскиот комплекс се наоѓа на плоштад. Модерна архитектура комбинирана со удобност , луксуз и беспрекорна услуга.
Локација:Пиериа, реон Плата Литохоро, 2км од местото Литохоро, 20км од Катерини, 110км од Солун, 120км од  аеродромот “Македонија”.
Услуга: Ноќевање и појадок, Полу пансион
Хотелски содржини: конференциска сала, ресторан,таверна, бар, спа центар, затворен загреан базен, модерен фитнес центар, отворен базен, како и услуги за деца.
Соби:Вкупно 49 соби: Classic Rooms Olympus View/Sea View (28-32m2), Family Rooms Intercon OV/SV (55m2), Junior suites Private Pool/SV (35m2), Suites Executive Private Pool/SV (60m2)
Во собите: Клима (ладење/греење), туш со хидромасажер, прибор за купатило, фен, мини бар (со доплата), телефон, SAT TV, WI-FI (1 час дневно-бесплатно), сеф (бесплатно), балкон. Поглед на Олимп или море.
Family Rooms Intercon ОV/SV 2Classic Rooms поврзани со врати, (2 телевизори, 2 клими, 2 купатила.
Junior suite SV Двособни суити. Одвоена дневна соба, спална со француски лежај, купатило-џакузи, туш, две телефонски линии, Wi-Fi (бесплатно цел ден)
Suites Executive Private Pool Двособен суит на првиот кат. Одвоена дневна соба, спална со француски лежај,гардеробер купатило-џакузи, туш, 2 телефонски линии, Wi-Fi (бесплатно цел ден), приватен базен.

    
            
BB - ноќевање со појадок                
HB - полупансион                
FB - полн пансион                
UL - ултра се вклучено                
AL - се вклучено                
RR - наем                
Ad - возрасно лице                
Ch - дете 

Категоризација 5 *****
Локација Литохоро
Тип на сместување Хотел