Достапност

Apartmani BOSNIĆ 3***

Апартманите се наоѓаат во Прижба, Пришчапац, Корчула, 14км, од местото Блато 19км до Вела Лука.
ден 0,00

Локација: Прижба, Пришчапац, Корчула, 14км, од местото Блато 19км до Вела Лука.
Плажа: 50м, каменита и бетонска, 100м до камчеста плажа во Пришцапац
Услуга: Наем на апартман
Клима: Да
Опис: Бунгалоците се наоѓаат во местото Прижбе, во населбата Пришчапац. ½+1 АПП студио: дневна соба со три лежаи, кујна со трпезарија, бања, тераса. 1/4+1 АПП: две спални соби (едната спална соба е одвоена со стаклена врата од кујната), дневна соба со еден дополнителен лежај, кујна, трпезарија, бања, тераса и паркинг. Најблиската продавница и ресторан се на 100м. Можност за користење на заедничката скара, паркинг. ПРИСТИГНУВАЊЕ / ЗАМИНУВАЊЕ: после 14ч / до 10ч.

Дополнително: Менување на постелнина и пешкири 1х неделно. До најблиската плажа водат скалила, додека пак камчестата плажа се наоѓа во туристичката населба Пришчапац и погодна е за деца. 

Категоризација 3 ***
Локација Корчула
Тип на сместување Апартман