Мал удобен хотел. Директен поглед на замокот Платамонас. Живописен природен амбиент. Собите се пространи, чисто море, бесплатен интернет, базен. Добар избор за опуштен семеен одмор. Реновиран 2008год.
Локација:Пиериа, Неос Пантелеимон 5км од Палаис Пантелеимон, 3км од Платамонас, 35км од местото Катерини, 100км од Солун, 115км од  аеродромот “Македонија”.
Плажа:  300м од хотел. Лежалки и чадори со доплата.
Услуга: Ноќевање и појадок
Соби:Вкупно 32 соби:Singles&Doubles (28m2), Family 2-Rooms (55m2).Клима, SAT TV, фрижидер, фен,балкон/тераса, туш, сеф (бесплатно).
Family 2 - Rooms: 2 соби, 4 единечни кревети, купатило.Тип на додано легло - фотеља.

Категоризација 2 **
Локација Неос Пантелеимон
Тип на сместување Хотел